Днів
Годин
Хвилин
Секунд

7-ма Міжнародна виставка машин, обладнання та технологій для гірничодобувної, вугільної та будівельної промисловості

Зустрінемось після перемоги! • Україна • Запоріжжя • ВЦ «Козак Палац»

Комісія з УРП розпочала підготовку до продажу ділянки літієвих руд «Добрий»

news
Можливий аукціон відбудеться на умовах угоди про розподіл продукції.
Міжвідомча комісія з організації укладення та виконання угод про розподіл продукції, що діє при Кабінеті Міністрів, розпочала підготовку до проведення аукціону на видобуток, розвідування та збагачення літієвої руди на ділянці «Добрий» на умовах угоди про розподіл продукції.
Про це йдеться у матеріалі, опублікованому на сайті Nadra.info.

Комісія з УРП 1 лютого ухвалила рішення про початок підготовчої процедури до проведення аукціону на ділянці «Добрий». Вона ухвалила створити робочу групу для підготовки технічного завдання та рекомендацій щодо конкурсних умов.

«Результати голосування за рішення про створення робочої групи були такими самими, що й за рішення щодо розгляду заяви інвестора: з 8 присутніх 7 – за, 1 – утримався», – повідомляє Nadra.info.
 
Ініціатором проведення аукціону є американська інвестиційна компанія Privateer Capital Management LP. Вона звернулася до Кабміну (лист Секретаріату КМУ від 21.01.2022) та інших центральних органів влади зі зверненням про проведення конкурсу на укладення угоди про розподіл продукції на ділянці.

У рамках розробки технічного завдання комісія має намір зробити запити іншим великим видобувним підприємствам щодо участі в конкурсі.
Раніше видобуванням та переробкою літію на родовищах «Шевченківське» та «Добрий» зацікавилася австралійська компанія European Lithium. Вона досягла угоди з купівлі компанії «Петро-Консалтин», яка є власником спецдозволів. Однак для укладання угоди спецдозвілів на розробку родовищ необхідно розблокувати через суд.

Китайська компанія Chengxin Lithium, виробник енергетичних матеріалів для літієвих акумуляторів, наприкінці листопада 2021 року подала заявку до Держгеонадр на купівлю спецдозвілів на право розроблення родовищ літію. Китайська компанія подала заявку на участь у торгах з продажу спецдозвіл на право розробки ділянок «Добрий», «Шевченківське» та «Крута Балка».

В Україні родовища літію розташовані у Кіровоградській («Полохівське» та ділянка «Добрий»), Донецькій («Шевченківське») та Запорізькій областях (ділянка «Крута балка»). На жодній з ділянок не ведеться фактичний видобуток.

Родовище «Шевченківське», ділянки «Добрий» та «Крута балка» мають поклади літієвих руд. Розвідувальна площа ділянки «Шевченківське» оцінюється в 11-14 млн т літію (вміст оксиду літію від 1,2% до 1,3%), ділянки «Добрий» – 80-105 млн т (Li 2O від 1,1% до 1,4%).


 
Джерело: https://gmk.center/ua/news/komisiya-z-urp-rozpochala-pidgotovku-do-prodazhu-dilyanki-litiievih-rud-dobrij/