Днів
Годин
Хвилин
Секунд

7-ма Міжнародна виставка машин, обладнання та технологій для гірничодобувної, вугільної та будівельної промисловості

Зустрінемось після перемоги! • Україна • Запоріжжя • ВЦ «Козак Палац»

Круглий стіл надрокористувачів


7 жовтня в перший день MiningWorld Ukraine відбувся круглий стіл «Надра – драйвер економічного розвитку», організований групою компаній KAI та оргкомітетом виставки. З першою доповіддю виступив Роман Опімахголова ДержГеоНадра, який розповів про те, як цифрові рішення допомагають встановлювати прозорі правила гри, боротись із корупцією і збільшувати надходження до державного бюджету. Зокрема пан Опімах відзначив, що до кінця року очікується збільшення надходжень від аукціонів до 1 млрд. грн. за рік. Також він закцентував, що була оновлена методика розрахунку вартості ділянок, які виставляються на аукціони. Невдовзі на сайті ДержГеоНадра з'явиться електронний калькулятор, який дозволить розрахувати стартову вартість ділянки, в якій зацікавлений інвестор.

Голова Державної комісії із запасів корисних копалин Георгій Рудько та Володимир Михайлов з Інституту геології КНУ ім. Шевченка розповіли про гірничодобувний потенціал України. Доповідачі зробили акцент на тому, які об’єкти мінерально-сировинної бази є найбільш цікавими для приватних інвесторів. Інститутом геології було здійснене групування родовищ корисних копалин на 3 групи з точки зору інвестиційної привабливості і наявних ризиків, що може суттєво спростити оцінку інвестиційних проектів в добувній галузі. Особливо цінною є інформація про інвестиційну привабливість конкретних родовищ і проявів, адже з цього року інвестор може самостійно ініціювати подання конкретної ділянки на аукціон.   

Дуже емоційним і щирим був виступ директора Національної Асоціації Добувної Промисловості України Ксенії Оринчак. Вона підняла дуже актуальне питання розширення переліку корисних копалин місцевого значення, спрощення отримання дозволів на них і переспрямування ліцензійних платежів в місцеві бюджети. Все це разом має призвести до збільшення фінансової незалежності об’єднаних територіальних громад, розвитку місцевого підприємництва в добувній галузі, збільшення інвестиційної привабливості регіонів, а також до скорочення кількості незаконних розробок.

Михайло Назаренко, директор групи компаній KAI розповів про можливості програмного комплексу K-Mine, який не тільки дозволяє підвищити ефективність роботи геологів, маркшейдерів і гірських інженерів, а й приймати виважені управлінські рішення топ-менеджерам і власникам добувних підприємств.

Цікавим кейсом поділився Роман Гладуненко з Української асоціації вапнякової індустрії. Не секрет, що основним споживачем продукції вапнякових кар’єрів є металургійні підприємства. Ця залежність змусила членів асоціації шукати нові ринки збуту, щоб коливання ринку металу мали менший вплив на вапнякову галузь. Так «Тернопільський кар’єр» запустити виробництво гранульованого вапняку, який дозволяє сільгоспвиробникам боротись із підвищенням кислотності ґрунтів. Катерина Весельська з «Тернопільського кар’єру» розказала, що стати гравцем №2 на ринку їм допомагає не лише активний пошук нових ринків збуту, а й підвищення ефективності роботи за рахунок внутрішніх ресурсів. Так 2 роки тому компанія перейшла на управління і виробництво в стилі LEAN (методика розроблена головою ради директорів Toyota Таїті Оно), а в 2019 започаткувала «Школу гірничої справи», викладачами якої є найбільш досвідчені фахівці підприємства.

На наступному тижні ми опублікуємо всі презентації спікерів на сайті виставки в розділі «Ділова програма», тож Ви зможете ознайомитись із матеріалами в будь-який зручний для Вас час.