Днів
Годин
Хвилин
Секунд

7-ма Міжнародна виставка машин, обладнання та технологій для гірничодобувної, вугільної та будівельної промисловості

Зустрінемось після перемоги! • Україна • Запоріжжя • ВЦ «Козак Палац»

Кар’єрне зростання: дилери прогнозують попит на гірничі машини в 2021-му

news
Як ринок гірничодобувної техніки переживає пандемію коронавірусу та карантинні обмеження
Кар’єрне зростання: дилери прогнозують попит на гірничі машини в 2021-му
У Запоріжжі 7-9 жовтня відбулася V Міжнародна виставка гірничодобувної, вугільної та будівельної промисловості MiningWorld Ukraine. Раніше вона проходила в Києві, але з 2019 року переїхала до запорізького виставкового центру «Козак Палац». На нинішньому заході провідні виробники та дилери кар’єрної техніки представили відвідувачам свої новітні розробки. Кореспондент GMK Center розпитав учасників виставки, як пандемія коронавірусу CОVID-19 і пов’язані з нею карантинні обмеження вплинули на динаміку відновлення техніки підприємствами гірничо-металургійного комплексу.
 
«У напрямку діджиталізації»

Заступник директора з регіонального розвитку компанії «Кривбас-БелАЗ-Сервіс», що входить до «БелАЗ Холдинг» (Білорусь), Юрій Волянюк розповів, що пандемія і карантин вплинули на можливість ведення прямих переговорів з клієнтами та ускладнили надання сервісних послуг. Однак що стосується поставок, наприклад запчастин, то компанія повністю виконувала свої зобов’язання в дистанційному режимі.
 

Юрій Волянюк

Крім того, як зазначає Юрій Волянюк, продуктивність гірничодобувної промисловості знизилася. І це, хоча й не критично, але теж позначилося на продажах. У цих умовах компанії вдалося знайти нових клієнтів. У тому числі серед тих підприємств, які вирішили відмовитися від продукції китайських виробників.
 
«Деякі малі кар’єри, які ретельно розраховують свої бюджети, намагалися працювати з китайською технікою. Але досвід роботи з ними показав, що «БелАЗ» надійніший та економічніший, тому вони переходять до нас», – уточнив Юрій Волянюк.
 
Також були випадки, коли в кар’єрів змінювалися власники. І нові власники, плануючи оновлення техніки, зверталися до «БелАЗу».

У своїх розробках білоруський виробник прагне враховувати тенденції ринку кар’єрної техніки та приділяє багато уваги впровадженню автоматизації та технологій централізованого віддаленого контролю.
 
«Світ рухається в напрямку діджиталізації, і ми теж. Автоматизуємо процеси спостереження за кар’єрною технікою… У нас створюються тренажери, які дають змогу не ганяти техніку та не витрачати паливно-мастильні матеріали для навчання нових водіїв, та й просто не ризикувати самою технікою. У недалекому майбутньому побачить світ автономно керований «БелАЗ», – запевнив Юрій Волянюк.
 
«На краю кар’єру»

Офіційний дилер Caterpillar «Цеппелін Україна» регулярно представляє ринку оновлені моделі. На виставку компанія привезла симулятор дистанційного керування важкою технікою і дозволила всім бажаючим спробувати побути водієм в кар’єрі.
 

«симулятор»
 
Сергій Колодкін, керівник відділу продажів гірничої техніки, зазначив, що зараз багато клієнтів зайняли вичікувальну позицію у зв’язку зі змінами прогнозів на ціни копалин та іншими економічними та політичними факторами. Водночас вплив на ринок пандемії коронавірусу CОVID-19 і пов’язаних з нею карантинних обмежень він розцінив як незначний.
 

Сергій Колодкін

«Виробництво і видобуток корисних копалин у наших клієнтів не знижувалися. Вони здійснювали відповідні санітарні заходи, виконували приписи Міністерства охорони здоров’я України, але виробничі плани не знижували. Окремі споживачі переглянули інвестиційні плани. Наприклад, деякі закупівлі, які планувалися на 2020 рік, зміщуються на 2021-й», – зазначив він.
 
З огляду на це активізувався ринок ремонту техніки. Якщо раніше це здавалося для одних більш складним, а для інших більш простим рішенням, то зараз, через скорочення інвестиційних планів, ремонт уже здається єдиним правильним виходом.
 
«Цепелін Україна» враховує цю тенденцію в своїй роботі, але працює й над новими пропозиціями, які можуть підштовхнути клієнта до придбання нової техніки. Наприклад, більш економічні за витратою палива машини серії GC, які раніше точково з’являлися в модельному ряді Caterpillar, зараз стануть основним трендом.
 
А ще компанія активно розробляє і впроваджує системи автоматизації, диспетчеризації, моніторингу та віддаленого контролю в різних його виконаннях. Наприклад, віддалене управління важким бульдозером в потенційно небезпечних умовах для оператора – на краю кар’єру, куди зсипається пуста порода.

«Найважчий бульдозер»

«Торговий дім «Армада ЛТД» – офіційний дилер в Україні важкої техніки Liebherr. Директор напряму землерийної техніки компанії Сергій Кравченко відзначає пожвавлення гірничо-металургійного сектору після кризи 2019 року. Пандемія коронавірусу та пов’язані з нею карантинні обмеження, на його думку, вплинули лише на можливість ведення переговорів безпосередньо з клієнтом. В іншому динаміка саме така, як очікувалося.
 


Сергій Кравченко

«Відчуваємо спад саме в живому контакті з нашими партнерами. На логістику це не вплинуло. Загалом серед наших клієнтів помітне зростання продажів техніки для дорожнього будівництва», – розповів Сергій Кравченко.
 
Він зазначив, що споживачі важкої спецтехніки закладають витрати на 3-5 років. При цьому передбачається, що інвестиції не будуть перериватися через неекономічні потрясіння. Тому Liebherr орієнтується на світові тенденції. Серед них – розширення кар’єрів, зростання продуктивності і, відповідно, збільшення попиту на велику техніку. Наприклад, представлений у 2019 році флагман компанії – найважчий бульдозер класу 73 тонни – вже експлуатується на Інгулецькому ГЗК. І це не лише перша одиниця, поставлена в Україну, а й одна з перших взагалі в країнах Східної Європи.

У компанії «ТД Армада ЛТД» відзначають, що компанії українського ГМК наслідують світові тенденції у сфері автоматизації виробництва.
 
«На ринку, в принципі, кожна компанія пропонує системи автоматизації та віддаленого управління. Уся наша техніка гірничого напряму теж оснащена ними, в тому числі є можливість вбудовувати їх у вже наявні системи автоматизації замовника», – розповів Сергій Кравченко.
 
І якщо 2020 рік все-таки не показав зростання продажів гірничої та кар’єрної техніки в порівнянні з попереднім, то на етапі планування у 2021 році поки що прогнозується певне зростання.
 


Джерело