Компанія «Вієр Мінералз Україна» вже 10 років постачає на український ринок технологічні рішення для підприємств гірничорудної промисловості на базі збагачувального і дробильно-сортувального обладнання. Компанія поставляє шламові насоси Warman, гідроциклони Cavex, дробильно-сортувальне обладнання Trio і Enduron, гумовотехнічні вироби Linatex, валкові преси високого тиску Enduron, а також запірну арматуру Isogate та Delta.
Крім того, наша компанія займається проектуванням, розробленням та впровадженням комплексних технологічних рішень для кар’єрів і гірничо-збагачувальних комбінатів.
Ми працюємо майже з усіма гірничодобувними підприємствами України. Ми не поділяємо замовлення на дрібні, середні й великі. Для нас усі клієнти важливі апріорі. Тому ми намагаємося пропонувати найбільш оптимальні й раціональні рішення для всіх типів клієнтів.
Тенденції ринку
У нашій галузі тенденції швидко й радикально не змінюються. У наших замовників були й залишаються плани з модернізації обладнання, і від цього нікуди не подінешся. Адже металургія та гірничодобувна промисловість – це постійно діючі виробництва, в яких складно, а часом неможливо зупинити виробничий процес.
Однак можемо відзначити основну зміну на українському ринку обладнання для добувної промисловості. Зараз завершується перехід від купівлі одиниць обладнання до придбання технологій. А також до вдосконалення технологічних процесів, починаючи зі збільшення продуктивності й закінчуючи підвищенням якості кінцевого продукту. Це ті завдання, які ставлять перед нами замовники. І я думаю, що це тема найближчого майбутнього в перспективі 2-5 років.
Щоби бути конкурентними на міжнародних ринках, українські виробники мають підвищити якість своєї продукції. Для цього необхідно постійно вдосконалювати обладнання та технологічні процеси. І ми на цьому спеціалізуємся та намагаємося допомагати замовникам, пропонуючи їм свої послуги як у підборі обладнання, так і в побудові всіх етапів технологічного процесу, аудиту підприємства, пошуку «вузьких місць», де зараз технологію можна покращити.
Конкуренція на ринку
На ринку обладнання та рішень для добувної промисловості доволі сильна конкуренція. Тільки в Україні працюють п’ять компаній. Хтось обслуговує українських замовників ззовні через офіси в інших країнах.
Політика нашої компанії націлена на локальну присутність. Тому в Україні у нас є повноцінний офіс: сервісна підтримка, відділ, який займається розробкою технологічних рішень, відділи продажів та адміністрування. Таким чином, ми повністю локалізовані на ринку, щоб швидко реагувати на запити клієнтів.
Зазначу, що китайські виробники гірничодобувного обладнання в Україні представлені не так широко, як в інших країнах. Але це лише питання часу. Варто лише прорватися на український ринок кільком великим проектам, де китайські компанії зможуть показати свою ефективність, конкуренція істотно зросте.
Наразі ж китайські виробники пропонують ринку переважно репліки західного обладнання, здебільшого наших шламових насосів Warman. Також китайці активні в сегменті постачання запчастин на оригінальне обладнання західних виробників, де вони намагаються зайняти певну нішу.
«Коронний» вплив
Незважаючи на ситуацію з коронавірусом, ті проекти на гірничо-збагачувальних підприємствах, які були намічені в січні-лютому поточного року, реалізовані практично на 80%. Тому впродовж тих неповних трьох місяців, що залишилися до кінця року, ми маємо намір сфокусуватися на досягненні цілей з реалізації проектів з кількома українськими замовниками, які більшою мірою залежать не від нас, а, напевно, від політико-економічної кон’юнктури.
Йдеться про те, що, працюючи з держпідприємствами, ми часто стикаємося з тим, що прийняття рішень там дуже ускладнене частою зміною менеджменту. Через це відкладається прийняття рішень і затягуються проекти.
Однак бюджети на реалізацію наших проектів уже виділені. І це дає підстави сподіватися, що, незважаючи на зміни в менеджменті держкомпаній, все-таки буде прийнято рішення про проведення тендерів. Я сподіваюся, що листопад стане ключовим місяцем у прийнятті рішень щодо деяких проектів.
Річні плани
У період карантину наші заводи, а також підприємства інших виробників і постачальників, тимчасово зупинялися. Попри це наша компанія зберігає амбітні плани. Ми очікуємо, що наші фінансові показники на 2021 рік будуть не нижчими від рівня поточного року.
Після шоку через зупинення діяльності в другому кварталі цього року наша компанія вже адаптувалася до нових умов ведення бізнесу. Якихось нових серйозних і глобальних потрясінь від другої хвилі коронавірусу ми не очікуємо. Бізнес і далі розвиватиметься.
Тому ми продовжуємо вести великі проекти в гірничодобувній промисловості з ключовими клієнтами. І якщо промислові замовники будуть реалізовувати свої проекти, то, безумовно, ми будемо в них брати участь.
Джерело