Для забезпечення виконання затвердженого Міненерго оновленого прогнозного балансу електроенергетичної системи найбільше вугледобувне підприємство країни "Павлоградвугілля" необхідно вивести з простою з 15 травня, "Добропіллявугілля" - з 1 червня. Обидві компанії входять в холдинг ДТЕК Ріната Ахметова.
Про це генеральний директор "ДТЕК Енерго" Дмитро Сахарук заявив в ході п'ятничного селекторної наради в Мінекоенерго, передає
БізнесЦензор з посиланням на на
Інтерфакс-Україна.
"Ми проаналізували затверджений баланс (прогнозний баланс електроенергетичної системи, - ред.) І бачимо, що вугілля затребуваний для забезпечення затвердженого балансу. Ми підготували і подали Міністерству вугільний баланс. Ми бачимо, що нам необхідно вивести з простою "Павлоградвугілля" з 15 травня, "Добропіллявугілля" - з 1 червня ", - сказав Сахарук.
За його словами, слідом за оновленням виробничого і паливного балансів необхідно прийняти економічний баланс ринку, щоб компанії розуміли як працювати в поточних умовах дефіциту коштів у ринку.
У свою чергу в.о. міністра енергетики та захисту навколишнього середовища Ольга Буславец повідомила, що економічний баланс буде обговорюватися на найближчому засіданні антикризового енергетичного штабу 12-13 травня.
Як повідомлялося, згідно з новим прогнозному енергетичного балансу на 2020 рік, вироблення електроенергії держкомпанії НАЕК "Енергоатом" буде скорочена до половини існуючої потужності. При цьому три енергоблоки АЕС будуть виведені в резерв, а виробництво ще 7 - обмежена. У той же час зросте виробництво електроенергії сонячними станціями.
Нагадаємо, Кабінет міністрів на спеціальному закритому засіданні 16 квітня призначив тимчасово виконувачем обов'язків міністра енергетики та захисту навколишнього середовища Ольгу Буславец, звільнивши з цієї посади Віталія Шубіна.
Перед цим енергохолдинг ДТЕК Рината Ахметова оголосив про виведення в простій шахтарів найбільшого вуглевидобувного підприємства "ДТЕК Павлоградвугілля" з 20 квітня на тлі рекордних запасів вугілля на складах за останні 6 років. Це дозволить скоротити витрати на виплату зарплат на 40%. Серед вимог ДТЕК також було призначення нового глави Міненерго.
Питання призначення Буславец вже виносилося на засідання Верховної Ради 30 березня, проте був знятий з розгляду через брак голосів, оскільки ряд депутатів вважають Буславец близькою до холдингу Ахметова.
Нагадаємо, ДТЕК Ріната Ахметова за підсумками 2019 року контролює 63% теплової генерації.
Джерело