Днів
Годин
Хвилин
Секунд

7-ма Міжнародна виставка машин, обладнання та технологій для гірничодобувної, вугільної та будівельної промисловості

Зустрінемось після перемоги! • Україна • Запоріжжя • ВЦ «Козак Палац»

«Інвестиційний атлас надрокористувача» - що, хто і за скільки?

MiningWorld Ukraine аналізує «Інвестиційний атлас надрокористувача»

Тільки лінивий не писав про відкриті електронні аукціони, які «ДержГеоНадра» регулярно проводить через систему ProZorro.Продажі впродовж 2020 року. Ми, в свою чергу, вирішили проаналізувати не тільки продані лоти (попит), а й загальну кількість виставлених ділянок (пропозицію). Це нескладно зробити, адже всі ділянки розміщено на офіційному сайті ДГУ в розділі «Інвестиційний атлас надрокористувача».

Варто зазначити, що атлас постійно поповнюється. Без урахування розділу «Вуглеводна сировина» 21 лютого ц.р. в атласі були ділянки по 104 родовищах і проявах корисних копалин, а 31 липня – вже по 135. Маленькою сенсацією стало виставлення на аукціони 39 бурштинових ділянок в Житомирській та Рівненській областях, 3 з яких вже придбані. Після цього поповнення загальна кількість виставлених ділянок склала 161, зокрема:
 
  • Неметалічні корисні копалини – 94 ділянки
  • Дорогоцінне і напівдорогоцінне каміння – 39 ділянок
  • Металічні корисні копалини – 19 ділянок
  • Підземні води – 9 ділянок
Розділ «горючі тверді корисні копалини», нажаль, досі не наповнений. Монополія, одначе.
В межах виставлених ділянок є майже 200 родовищ і проявів 38 видів корисних копалин, зокрема:

39 – бурштину;
21 – граніту;
16 – вапняку;
14 – піску; 
11 – каолінів.

Із металічних корисних копалин найкраще представлені титанові (6) і цирконієві (7) руди.

В той же час кількість проданих ділянок поки невелика. За результатами 5 аукціонів було реалізовано 32 лоти. Слід зазначити, що загальна сума проданих лотів майже в 8 разів перевищила початкову і склала 775 млн. грн. Левову частку в цьому результаті склав продаж Будищансько-Чутівської площі (нафта, природний газ, конденсат) за 650 млн. грн. Однак були перемоги і поменше: компанія ТОВ "Деревообробна Євроліс" отримала право на геологічне вивчення, і в т.ч дослідно-промислову розробку «Ділянка біла» (бурштин) за 17 млн. грн., при чому стартова ціна лоту складала «лише» 1,4 млн. А ТОВ "Церсаніт Мінералз" виклала за аналогічну ліцензію на розробку Центрально-Глинянської і Північно-Глинянської ділянок Дубрівського родовища каолінів і польового шпату 15 і 10,2 млн. при стартовій ціні лотів в 490 тис. грн. та 1,4 млн. грн. відповідно.

На думку організаторів виставки MiningWorld Ukraine, відкритість аукціонів і даних про них – великий крок вперед, адже вони дозволяють прогнозувати потребу в добувному обладнанні під конкретні задачі нових надрокористувачів. В той же час ми бачимо, що «гучних» аукціонів відбувається вкрай мало. Здебільшого виставлені ділянки цікавлять місцевих підприємців. Тож чекаємо на нові аукціони, особливо по металічних корисних копалинах, де ціна лота стартує від 1 млн. грн. 
 
Міжнародна виставка гірничодобувної, вугільної та будівельної промисловості MiningWorld Ukraine 2020 пройде 7-9 жовтня в Запоріжжі, ВЦ «Козак Палац»
 
Отримати бейдж відвідувача