Міжнародна виставка обладнання, спеціальної техніки та технологій для видобутку, збагачення та транспортування корисних копалин
Жовтень 2019 • Київ • Україна

Видобувна галузь України

В Україні видобувають природний газ, вугілля, нафта, залізні та уранові, марганцеві та ільменітові руди, циркон, каолін (і глини), а також графіт, солі, облицювальні та будівельні камені, нерудна сировина для металургії, мінеральні води, благородні і кольорові метали.
 

Головна конкурентна перевага України, яке при грамотному розвитку може стати основою для її процвітання (як і компаній, що беруть участь у розвитку), це - природні поклади мінеральних ресурсів. За даними вчених, на території країни налічується близько 20 тис. Родовищ і рудопроявів, які містять близько сотні різних видів корисних копалин. «Ринкова вартість цієї мінерально-сировинної бази оцінюється в $ 7,5 трлн. А в перерахунку на кожного українця виходить приблизно по $ 200 тис З усього масиву і різноманітності корисних копалин, на сьогодні розвідано 7,8 тис. Родовищ і тільки 3,3 тис. З них розробляється (45%).

+

 


Залізо

В Україні налічується 80 родовищ залізорудної сировини (30 з них експлуатуються), обсяг яких перевищує 32 млрд. т. руди, що у світових масштабах займає 6%  частку (і більше 10% у світовому видобутку).
 

Титан

У загальній складності в Україні зосереджено 20% світових запасів і ресурсів титану, з яких 2 родовища за рівнем запасів відносяться до унікальних, 12 - до великих та 10 - до середніх.

«Титанові ресурси дозволяють Україні зайняти лідируючі позиції серед виробників надміцного металу і виробів з нього».